O blogu

Alternatywy – Żyj Świadomie

to blog o tematyce dietetycznej, ekologicznej, biologicznej, o alternatywach dla dzisiejszego niezdrowego trybu życia pełnego chemii. Znajdziecie tutaj zwykłe przepisy poddane modyfikacji tak by tradycyjne potrawy, do których jesteśmy przyzwyczajeni były zdrowsze. Koniecznie zerknijcie na Superfoods i naturalne „lekarstwa”, czyli jedzenie, które Was wzmocni. W zakładce Cenne Zdrowie znajdziecie mix artykułów, które uważam za godne polecenia. Dla serca i ducha też coś się znajdzie.

O nas

Jesteśmy przyjaciółkami od czasów liceum i choć nasze drogi się rozeszły w pewnym momencie, niewidzialna więź pozostała. To właśnie ta więź doprowadziła nas do wspólnego działania i teraz jako młode mamy na obczyźnie (Włochy, Niemcy) chcemy pokazać, że wszystko jest możliwe.gochach

Małgosia (Maggie)

Jestem mamą Karola i Alicji, to właśnie dzieci zmieniły całe nasze rodzinne życie. Ich problemy zdrowotne były początkiem wielkich poszukiwań, biorezonans oraz leczenie dietą otworzyły mi oczy na styl życia. Nasza rodzina nie jest komercyjna, wybieramy to co jest dobre, a nie to co jest modne, home made oraz made in Europe to nasze logo.

Blog powstał po długich namowach ze strony znajomych, ale nie byłoby go gdyby nie Agnieszka która zajmuje się stroną technicznie. Można powiedzieć, że nazwa bloga Alternatywy-Żyj Świadomie to moje motto, a pisanie go bardzo mnie rozwinęło na wielu poziomach. Odkryłam, że pomaganie innym pośrednio jak i  bezpośrednio oraz otaczanie się ludźmi od których płyną pozytywne wibracje bardzo wzbogaciło moje życie.

 

Agnieszka (Agnes)

Jestem mamą Bartusia. Zanim pojawił się w moim agachhżyciu, nie zwracałam uwagi na to co jem i nie zastanawiałam się dlaczego tak często choruję, żyłam w przekonaniu, że lekarz wie najlepiej.

Z Małgosią znamy się już sporo czasu, ale dopiero w momencie kiedy obie zostałyśmy mamami okazało się, że mamy ten sam cel: Żyć Zdrowo i Świadomie.Widząc jaką Małgosia posiada wiedzę na różne ciekawe tematy, (co było dla mnie bardzo wartościowe i pomocne) zaproponowałam jej żebyśmy założyły bloga by szerzyć i rozpowszechniać tą wiedzę dalej. Jestem zdania, że zawsze warto pytać i szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, bo kto pyta ten nie błądzi. Moje motto to iść za głosem serca i intuicji, a nie za tłumem 🙂